AKTUELLT FRÅN LAURA

Årsmöte med Stenungsunds Hoppryttare

Igår hade Stenungsunds Hoppryttarförening årsmöte där många av föreningens duktiga ryttare och lag fick utmärkelser för tävlingsåret 2011. Vid summering av Young Rider resultat blev Crasher och jag nr 1. Jag fick ett superfint vandringspris, en glasskulptur, diplom och varma applåder. Jättekul och sporrar inför årets tävlingar, då jag nu kliver upp i Seniorklassen.

För övrigt var mötet väldigt trevligt och stämningen hög. Alla är goa och rara mot varann och gläds åt klubbens framgångar.

-Man är aldrig bättre än sin häst och Crasher är ju en stor del av mina framgångar, så idag fick han morötterna serverade ur den fina pokalen, hehe

 

Carry on!Cool

Laura

 

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...

Opa och Oma | Svar 15.02.2012 21.26

Gläder oss! Du har kämpat, speciellt under det halvåret Du var nere i Fulltofta, att Du orkade. Grattis!!

Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

10.05 | 17:58

Hej! har du Belvoir läder balsam hemma?

...
02.05 | 20:10

Hej!
Vi har lantbruksspån och det kostar 87st och köper man en hel pall (18st) så kostar dom 80st. Mvh Susanne

...
29.04 | 18:13

hej
Undrar vad erat spån kostar?

...
26.04 | 13:30

Hej! Säljer du fortfarande begagnat? Har ett par Cavallo stövlar som bara står. Mvh Amanda

...
Du gillar den här sidan