SKK INT Stockholm

Skk Int utställning Stora Stockholm

Puppy Dream´s Dominic Brunt vg

Puppy Dream´s Jane Cox 1:2 med CK (innbär att hon var 2 bästa junior tik i sverige)

Art-Wave´s Diggers Speedwell vann ökl med CK

SKK INT Lilla Stockholm

Puppy Dream´s Dominic Brunt Exellent

Puppy Dream´s Jane Cox 1:2 i klassen Med CK

Art-Wave´s Diggers Speedwell  2 BÄSTA HANE med CACIB & Reserv Cert

MALMÖ VALPUTSTÄLLNING

Sydskånska kennelklubben Valputställning

Puppy Dream´s Dominic Brunt 2 i klassen

Puppy Dream´s Danny Miller vann klassen sen 3 Bästa hane(ägare Maria Ahlgren)

Puppy Dream´s Jane Cox vann klassen sen 2 Bästa tik

Men vi blev BEST IN SHOW -3, jippi

Stort grattis till ägare och handler och att ni stannade så vi fick uppleva detta fina minne i syskonklassen.

SSRK ÅSTORP

hundarna är Rob (jens)Tor-Alf (jag)Grey(eva-marie) Lille-mor(henrik)

Ssrk åstorp 20161112

Puppy Dream´s Jane Cox vann klassen med ck sen "5" bästa tik

Men nu hände det .Det blev en Champion.jippi jippi

Art-Wave´s IN Bloom "Lille-Mor" blev UTSTÄLLNINGS CHAMPION.

(Hon är ju mamma till min fina kull här i jan16)

sen var vi med i kennel Art-Wave´s Uppfödare grupp och blev BIS-1

Växjö Int

Växjö Int 20161105

Puppy Dream´s Dominic Brunt  Exl i juniorklassen

Puppy Dream´s Nick Miles Exl i juniorklassen

Art-Wave´s Diggers Speedwell vann Ökl med CK,sen 5 Bästa hane med Reserv Cert

Art-Wave´s In Bloom 1:4 i ökl

SSRK Mjölby

SSRK MJÖLBY 20161029

Jipp Jippi Ännu en gång så blev min älskade Art-Wave´s Diggers Speedwell "Tor-Alf" Bästa Hane med CERT och sen BIM.

Hans barn gjorde debut i juniorklassen för dagen.

Puppy Dream´s Dominic Brunt blev 4 Bästa HANE

Puppy Dream´s Jane Cox blev 2 i klassen med CK.

Hans dotter Strawberry Line´s Catch the light blev 2 i klassen .Grattis ägare Rosa Garthe

SYDOST OPEN SHOW

20160917 Cockerklubben Sydost Open Show

Valpklass 2 hanar
Puppy Dream´s Danny Miller blev 2:a i klassen Ägare M.Maria Ahlgren
Puppy Dream´s Nick Miles blev 3:a i klassen Ägare Madleen Fenyö
Puppy Dream´s Orlando Bloom blev 5:a i klassen Ägare Emmie Nilsson
Puppy Dream´s Dominic Brunt vann klassen och sen blev han BIS- VALP 6-9 MÅN Ägare Katarina Troedsson Fd Dehman

Valpklass 2 Tikar
Puppy Dream´s Jane Cox blev 2 :a i klassen Ägare Katarina Troedsson Fd Dehman
Puppy Dream´s Rachel Bloom 3:a i klassen Ägare Katarina Troedsson Fd Dehman
Art-Wave´s Crayon Colours 2:a i klassen med HP Ägare Katarina Troedsson Fd Dehman
Art-wave´s Diggers Speedweel Vann klassen med HP sen 4 BÄSTA HANE
Ägare Katarina Troedsson Fd Dehman
Cockerlykke Will To Please 3 i klassen med HP Ägare Katarina Troedsson Fd Dehman
Sen vann vi Syskonklassen med Puppy Dream´s Dominic Brunt, Puppy Dream´s Danny Miller samt Puppy Dream´s Nick Miles.

 

Eslöv INT.Utställning

Puppy Dream´s Dominic Brunt 2 i klassen med HP
Puppy Dream´s Jane Cox blev BIM VALP
Art-Wave´s Diggers Speedwell BÄSTA HANE , CERT, CACIB och BIM
Art-Wave´s In Bloom 4 BÄSTA TIK
Valparna är efter min underbara hane Art-Wave´s Diggers Speedwell

 

 

SKK BACKAMO

SKK NAT.utställning BACKAMO 20160828

Art-Wave´s Diggers Speedwell 3 i ökl med CK

hans son Puppy Dream´s Dominic Brunt blev BIR VALP sen blev han BIS-2 .

så stolt över mina pågar

SSRK Gustavsberg

SSRK Gustavsberg 20160820

Puppy Dream´s Dominic Brunt blev BIR VALP och BIS-3 VALP

Puppy Dream´s Jane Cox blev BIM VALP

Art-Wave´s Diggers Speedweel 5 i klassen.

Art-Wave´s In Bloom vann ÖKL , sen 3:a BÄSTA TIK med Reserv CERT

  • BIR och BIM VALP

  • BIS-3 VALP

Ronnby Nat.Utställning 20160814

Idag på Ronneby Nat Utställning var det bara Puppy Dream´s Danny Miller "Otto"  som ställdes ut. Han vann klassen och blev bästa hanvalp sen BIM VALP.

Stort Grattis ägare Julia Ahlgren..

Cocker Sydväst utställning 20160731

Årliga utställningen för Cockersydväst 20130731

Vi hade bara valparna med oss och vi klagar verkligen inte,

Puppy Dream´s Dominic Brunt "Dominic" Vann klassen med Hp .BIR VALP SAMT BIS-RESERV VALP

Puppy Dream´s Jane Cox "El-Vira" vann sin klass med Hp. BIM VALP Slagen av sin bror

Puppy Dream´s Rachel Bloom "Rakel " blev 2 i klassen.

Dominic och El-Vira är ju efter mina underbara hundar Art-Wave´s Diggers Speedwell "Tor-Alf" och TaxiTaxi´s Kelaino"kajsa-stina".

 

 

  • Puppy Dream´s Tom Lister med pappa Art-Wave´s Diggers speedwell

  • Puppy Dream´s Tom Lister med pappa Art-Wave´s Diggers speedwell

SSRK GRÄNNA

Domenic med sin morfars far Mult Ch Backhills New design "Toby" Skiljer 10 år mellan dessa pågar

SSRK GRÄNNA 20160619

Puppy Dream´s Dominic Brunt "Domenic" 2 i valpklassen med HP

Puppy Dream´s Jane Cox "El-Vira" BIM VALP

Cockerlykke will To Please "peggy" Exl.(första gången i junior)

Art-Wave´s Crayon Colours "Grey" blev 1:2 med CK

Art-Wave´s Diggers Speedwell "Tor-alf" blev 1:2 med CK

  • Art-Wave´s Diggers Speedwell (2,5år)med sin son Puppy Dream´s Dominic Brunt (5mån) och sen hans mormor Puppy Dream´s Anna Belknap (9 år)

  • Puppy Dream´s Jane Cox med pappa Art-Wave´s Diggers Speedwell och Puppy Dream´s Dominic Brunt

Hasslarp 20160528-29

Cockerlykke will To Please "peggy" blev BIR VALP bägge dagarna samt BISVALP och BIS -2

Art-Wave´s Crayon Colours "Grey" blev 1:2 och sem vann han klassen på söndagen.

Art-Wave´s Diggers Speedwell "Tor-alf" blev 1:2 och på söndagen vann han klassen och blev 3 BÄSTA HANE med ReservCert igen.

  • Art-Wave´s Diggers Speedwell "Tor-alf"

  • Art-Wave´s Crayon Colours "Grey"

  • Cockerlykke will To Please "peggy"

Hässleholms INT Utställning

Idag 20160522  på Hässleholms Int.Utställning blev följande hundar placerade.

Cockerlykke Will To Please "Peggy" BIR VALP

Art-Wave´s Crayon Colours "Grey" 2 i Ukl.

Art-wave´s Diggers Speedwell "Tor-Alf" vann ökl med Ck sen 5 Bästa hane med reserv,Cert

 

SSRK GOTLAND

SSRK GOTLAND 20160514

Cockerlykke Will To Please "Peggy" vann valpklass 2

Art-Wave´s Crayon Colours "Grey" 2 BÄSTA HANE med RESERVCERT

Art-Wave´s Diggers Speddwell "Tor-Alf" 4 BÄSTA HANE.

Cockerlykke Hot Stuff "Hottan " Vann juniorklassen med Ck

SSRK GOTLAND

SSRK GOTLAND 20160515

Cockerlykke Heres Comes Trouble "Kaos" BIR VALP & BIS 3 i Valpklass 1

Cockerlykke Will To Please "Peggy" BIR Valp & BIS 4 i valpklass 2

Art-Wave´s Crayon Colours "Grey" BÄSTA HANE,CERT och BIM

Art-Wave´s Diggers Speedwell "Tor-alf" 2 BÄSTA HANE reserv Cert.

Cockerlykke Hot Stuff "Hottan" vann juniorklassen med Ck, 4 BÄSTA TIK

Art-Wave´s Madame Muffins "Muffins" BÄSTA TIK ,CERT, BIR & BIS 4

 

  • Peggy

  • Tor-Alf

  • Muffins