 |
 |
|
 |
 |
Dråpligheter!
Februari 2010
Augusti 2009
januari 2009
Januari 2009
- Alltså jag förstår inte vad tvåbeningarna ser för dråpligt i det här men jag gör som jag blir tillsagd o berättar för oj, vad de skrattade åt mig!
Så här var det: Jag låg o sov i godan ro. Då blir man ju lite varm och ska göra en diskret förflyttning... Dumt att öppna ögonen tycker jag, dumt att gå på bakbenen tycker jag för man hittar väl till mattan ändå !
Så med bakbenen asandes drog jag mig mot mattan - trodde jag - men kompassen var visst inte heller vaken så jag hamnade under julgranen ...
Ja, det märkte jag ju som det stacks...
God fortsättning alla där ute!!
December 2008
Augusti 2008
Mors! Kasper här! Det är jag som har gjort den perfekta dråpligheten för den här gången!!
Heeela familjen var samlad för att födelsedagsfika. Matte fyllde många, många år och lillhusse hade just kommit till oss.
Det tillhör ju vanligt hyffs att man hälsar eller hur??!! Börja hälsa som jag gjorde för alla blev jätteglada och skrattade hej vilt !
Så här gör du: Vid ett obevakat ögonblick hoppar du upp på sidan av den du ska hälsa på och kniper åt med frambenen om tvåbeningens byxor och vips: ÅKER BYXORNA NER!! 
Oj, oj vad alla skrattade åt lillhusse som snabbt drog upp byxorna!!
April 2008
Maj 2008
Tjipp! Frida här! En dag när jag studsade runt och lekte med min favvoboll - en gummiboll med snöre (som jag bitit av ) - blev jag plötsligt jätterädd och lommade iväg och skämdes.
För rättsomdetvar när jag studsade som bäst var det något som lät bakom rumpan på mig !
Det var ingen prutt om ni nu trodde det sånt GÖR inte jag...utan jag hade studsat på en pipleksak
Maj 2008 fast det var juli 2007
April 2008
April 2008
April 2008
April 2008
|
|
 |
|
|
|
|
|
- Testat www.123minsida.se ? Busenkelt!
|
|
|
|
Hej!
Prova att göra en egen hemsida precis som jag.
Det är enkelt och du kan prova helt gratis.
ANNONS
|